Matuseplaan

Matuseplaan

Oma lähedasega on surmast kõnelemiseks teinekord keeruline leida õiget hetke või sõnu. Surma teema on paljudele raske. Ometi on inimeste elus juhtumeid, kus surma saabumine lähemas tulevikus on teada. See võib olla nende inimeste puhul, kes on saanud diagnoosi, millest enam terveneda ei ole võimalik või on tegemist inimestega, kes on jõudnud kõrgesse ikka.

Usume sellesse, et sellistes olukordades surmast kõnelemine ja selleks hetkeks teatud mõttes valmistumine, ei tähenda allaandmist ega ka soovi siit ilmast lahkuda. See näitab üles pigem hoolivust oma lähedaste suhtes, et kui see hetk peaks saabuma, on neil veidikene kergem. Samuti usume, et see annab rahu tunde ja teadmise, et kuni viimse hetkeni saame siiski ise oma elu juhtida. Vastusteta küsimuste koorem on raske kanda.

Matuseplaani koostamise käigus viime Teid kurssi vajalike tegevustega, mis järgnevad inimese surmale ning tegevustega, mida tuleb teha matuse korraldamise osas. Kohtumise saame korraldada sobival viisil ja kohas. Konsultatsiooni käigus arutame täpsemalt, millised on viimased soovid ja kuidas soovitakse, et viimne ärasaatmine oleks korraldatud. Tulemusena valmib matuseplaan, mis on kaante vahele pandud ning mis annab detailse ülevaate viimastest soovidest.

Aga konsultatsioon võib olla ka lihtsalt informatsiooni ja mõtete vahetus, kui soovitakse iseenda jaoks rohkem teada, kuidas matuseid korraldatakse ja milleks valmis peab olema.

Konsultatsiooni ja vormistatud matuseplaani hinnaks on 130 eurot. Lisandub transpordi kulu väljaspool Harjumaad.

Märkusena soovin lisada, et tegemist ei ole mõningates matusebüroodes pakutava eellepinguga. Seega matuseplaan ei kohusta ühegi konkreetse ettevõtte tooteid või teenuseid ostma.

Võta meiega ühendust