Blogi

Jagan siin lehel surma või matuste temaatikaga seotud huvitavaid artikleid, kasulikku informatsiooni ning minu enda kogetud olukordi.

Lugemissoovitus: Jaan Tätte “Vaikuse hääl”

Jaan Tätte: Surmahirmu vähendab hästi ja õigesti elatud elu

Loe edasi

Mida teha, kui sureb lemmikloom?

Lemmikloomi peetakse sageli samasuguseks perekonna liikmeks nagu kõiki teisi. Ta on palavalt armastatud ja truu sõber. Kui loom sureb, tuleb lisaks suurele kurbusele ja leinale, võtta vastu otsus, mis saab edasi ja kuhu oma kallis loom matta.

Loe edasi

Mida teha kalli inimese riietega peale tema surma?

See on kindlasti üks raske teema, millega omaksed peale oma lähedase lahkumist silmitsi peavad seisma. Asjad ju kannavad endas edasi nende omaniku aurat ja mälestusi.

Loe edasi

Matusemess Pariisis ehk Funeraire Paris 2017

Eelmise aasta novembri lõpus avanes mul võimalus külastada matusemessi Prantsusmaal, Pariisis. Siit postitusest saab lugeda, miks on mulle oluline olla kursis, mida mujal maailmas tehakse ning jagan ka valiku enda tehtud fotodest.

Loe edasi

Matusetoetus

Kuna endiselt tuleb võrdlemisi palju ette olukordi, kus inimesed ei tea, et on alates 01.01.2018 on võimalik taotleda matusetoetust, siis koondan siia kogu informatsiooni sellest.

Loe edasi

Sureva noormehe nõuanded

Sattusin täna lugema artiklit ühest noormehest, kellel on surmahaigus ning kellele arstid enam pikka aega ei luba. Olen sarnaseid artikleid ka varem lugenud ja alati mõelnud endamisi, et küll on kurb, et me sageli mõistame, mis tegelikult elus tähtis on alles siis, kui seisame oma viimase ukse lävepakul.

Loe edasi